Hlavná ponuka

Birmovanci na Babej hore

Vo sviatočný deň 8. mája 2018 sme sa s niektorými našimi birmovancami vybrali na Oravu, aby sme spoločne vystúpili na Babiu horu (1 725 m n. m.), kde sme mali naplánovanú sv. omšu. Ale poznáte to: človek mieni, Pán Boh mení.. :)

Rannú cestu na Oravu sme zvládli bez problémov, na úpätí Babej hory sa ku nám pridali pán kaplán Lukáš s polhorskými i našimi miništrantmi. Doposiaľ nám počasie prialo, mokrí sme boli iba od potu z neustáleho stúpania nahor, no čím viac sme sa približovali k nášmu cieľu, pridal sa ku nám i dážď s vetrom. Navyše od zostupujúcich turistov z vrcholu sme počuli, že hore je to ešte horšie a nie je ani nič vidieť, a tak sme radšej prehodnotili náš pôvodný zámer a po krátkom občerstvení a zateplení v prístrešku začali zostupovať nadol.

Na Babej hore plánovanú bohoslužbu sme napokon mali vo Vavrečke, v rodisku pána kaplána Dávida, v záhrade u Sklarčíkovcov v altánku. Po nasýtení ducha na nás čakalo nasýtenie tela. Sklarčíkovci pre nás pripravili samé lakocinky, že sme sa olizovali až za ušami. Pozreli sme si ešte záznam z nášho muzikálu Kľúč k premene - takto spoločne to malo jedinečnú atmosféru a veruže i zábavu ;)

Veľmi pekne ďakujeme pánovi kaplánovi Dávidovi za parádny spoločný čas i celej jeho rodine za milé prijatie a vynikajúce pohostenie, a samozrejme aj našim šoférom, ktorí nás bezpečne dopravili späť domov. Nech im to všetkým Pán Boh odmení.

Galéria obrázkov