Hlavná ponuka

Birmovanci na púti

Štvrtého augusta začala naša týždenná púť („dovolenka“) do Chorvátska, ktorej sme sa zúčastnili my birmovanci, pán kaplán David a ďalší zodpovední ľudia, ktorí na nás dávali pozor a starali sa o nás. Keď som sa dozvedel, že ideme na púť, nebol som nadšený. Hneď ako sme vyštartovali, som si vyhľadal slovo púť a zistil som, že je to cesta za niečím alebo niekým. No bol som veľmi milo prekvapený. Táto púť bola ukážkou toho, že Boha sa dá spoznávať aj cez srandu a priateľov. Ukázalo nám to, že kresťan si dokáže užívať život naplno a vie byť zaň vďačný.

Každý deň sme mali večernú svätú omšu, jedna z nich bola aj taká, pri ktorej sa nám snažil pán kaplán David vysvetliť tajomstvo skryté vo svätej omši. Na začiatku bola jedna svätá spoveď, aby mal každý možnosť sa ísť slobodne vyspovedať a tak prijať pána Boha s čistým srdcom. Počas celej púte sme mali viacero výletov. Boli sme navštíviť mesto Zadar, v ktorom sme sa boli pozrieť na prenádherný západ Slnka. V Zadare sme mali rozchod, kedy sme mali čas nakúpiť niečo na pamiatku a samozrejme sme neodolali ani chorvátskej zmrzline. Videli sme tam aj námestie, kde bol chrám, do ktorého sme sa išli pozrieť a pomodliť sa za niečo špeciálne. V meste Zadar sme boli ešte jeden deň, kedy sme mali už prehľad a spoznali mesto ešte lepšie. Zadar bol síce super, no myslím si, že všetci boli najradšej v mori. Niektorí plávali, iní skákali z móla, dokonca v jeden deň sme si požičali aj vodný bicykel. Zaujímavé boli aj Plitvické jazerá, kde sa natáčal film Winnetou. V niektorých chvíľach sme sa museli odosobniť a vnímať krásu, ktorú Boh stvoril, aj napriek tým davom, čo tam boli. Nie chvíľu sme čakali aj vo veľkých radoch, ale prečkali sme a naozaj to stálo za to. Počas ciest autom na výlety sme sa modlili všetci spoločne ruženec. Každý deň sme si varili, vždy sa vybrali dvaja birmovanci, ktorí s varením v kuchyni pomáhali a tak prejavovali svoju obetavosť. Na nešťastie sme niektorí ku koncu ochoreli, ale pán kaplán a Peťo Dziak sa o všetko postarali.

Na tejto púti sme sa všetci zblížili s Bohom. Naučili sme sa nové veci a pomaly začíname vnímať celú vieru intenzívnejšie, úprimnejšie a s pokorou. Všetkým čo nám s tým pomáhajú veľmi pekne ďakujeme!

Galéria obrázkov