Hlavná ponuka

Cyklopúť do Levoče

V našej farnosti sa stalo tradíciou absolvovať každý rok v prvý júlový víkend cyklopúť do Levoče. Nebolo tomu inak ani tento rok. Vzhľadom k oslavám 80. rokov založenia našej farnosti, ktoré boli naplánované na 1. júla 2023, sme sa rozhodli tohtoročnú púť absolvovať o týždeň skôr.

V sobotu 24. júna 2023 sa partia nadšencov pod vedením nestarnúceho Pištu Gallika a s posvätením nášho pána farára Róberta Tokára stretla pred kostolom v Novom Smokovci, aby sa vydala na takmer 50 km dlhú púť cez Levočské vrchy na Mariánsku horu. Nikoho neodradila ani nepriaznivá predpoveď počasia, ktorá sa našťastie nevyplnila. Cesta vyplnená krátkymi prestávkami pri kaplnke v Ruskinovciach a v Hubertovom sedle ubehla rýchlo, takže po niekoľkých hodinách sme sa dostali do cieľa. Vďaka pohostinnosti rodiny Dubeckých sme mohli načerpať sily. Následne sme slávili svätú omšu na Mariánskej hore.

Časť našej skupiny sa rozhodla absolvovať aj spiatočnú cestu na bicykloch. Bohužiaľ v Kežmarku nám dážď nedovolil pokračovať v ceste a museli sme využiť službu nášho doprovodného vozidla. Vďaka Jankovi Šilonovi sme sa mohli dostať do cieľa v Novom Smokovci.

Radosť a spokojnosť bola na tvárach všetkých účastníkov, ktorí sa tešia na ďalšie aktivity počas tejto letnej cyklistickej sezóny.

Galéria obrázkov