Hlavná ponuka

Cyklovýlet

V sobotu 20. 08. 2022 milovníci cyklistiky z našej farnosti opäť ukázali svoje nadšenie pre tento krásny šport. Po cyklopúti do Levoče a výjazdu na svätú omšu na Sliezsky dom, splnili ďalší cieľ tejto sezóny. Výzvou im bola cyklotúra na hornú prečerpávaciu stanicu Čierny Váh. Deväť členov našej farnosti, na čele s pánom farárom a nestarnucim Pištom Gallikom, sa podujalo na viac ako 100 km dlhú trasu s výškovým prevýšením viac ako 1100 m. Túra preverila ich fyzické vlastnosti, nakoľko počasie im tentoraz nebolo veľmi naklonené. Napriek tomu sa podarilo splniť vytýčený cieľ.
Odmenou boli nielen krásne výhľady na panorámu Tatier, ale aj skvelá pizza v Šuňave a horúca káva na šuňavskej fare, za čo chceme poďakovať pánovi farárovi Jozefovi.
Záverečná časť zo Šuňavy do Smokovca preverila odolnosť cyklistov. Napriek stúpajúcej únave dokázali všetci členovia doraziť do cieľa.

Ďalšou výzvou nielen pre tých, ktorí absolvovali túto náročnú trasu, ale aj pre ďalších záujemcov z farnosti, bude 17. 09. 2022 cyklotúra na Kráľovú horu.
Srdečne všetkých pozývame.

Galéria obrázkov