Hlavná ponuka

Cyklopúť do Levoče

V duchu „Roka rodiny“, vyhláseným Svätým otcom v Ríme, sa konala aj púť na Mariánskej hore. Témy: Rodina, láska, povolanie a cesta k svätosti boli programom pútnického týždňa. Po dlhšej covidovej pauze konečne bez obmedzení. Mariánska hora priťahuje každoročne množstvo ľudí. Ďakovať, prosiť, modliť sa, načerpať nových síl, to je asi cieľom každého, kto tu príde.

Z našej farnosti cyklonadšenci opäť nesklamali. S požehnaním nášho pána farára sme sa vydali na cestu. Nová trasa: Nový Smokovec cez Tatranskú Lomnicu, Malý Slavkov, Kežmarok, Ruskinovce, Sedlo pod Krížovým vrchom do Levočskej doliny a Levoče sa všetkým veľmi páčila. S návrhom trasy prišiel Jožko Melas. Po ceste sme nazbierali kyticu lúčnych kvetov s túžbou venovať ju našej Nebeskej mame. Martinka z Lendaku ani netušila, že jej prútený kôš padne vhod. Lejak, ktorý predpovedali, nás zázračne obišiel. Len pár kvapiek v Levoči na nás spadlo, aj to sme brali ako prijemné osvieženie.
Rodina Dubeckých nás opäť vítala s občerstvením, za čo veľmi ďakujeme. Po slnkom zaliatej omši nás čakalo sprievodné vozidlo s Jankom Šilonom, ktorý nás bezpečne odviezol domov. Posilnení na duchu sme vďační, že sme mohli navštíviť našu Nebeskú mamu.

Galéria obrázkov