Hlavná ponuka

Sliezsky dom

Spomienka na svätého Jána Pavla II.

Spomienková svätá omša na svätého Jána Pavla II., patróna horských záchranárov, sa konala 5. 7. 2022 na Sliezskom dome. V tento deň oslavujeme aj sviatok svätého Cyrila a Metoda ako pripomienku symbolického výročia príchodu na Veľkú Moravu v roku 863.
Napriek nepriaznivej predpovedi počasia si cestu na Sliezsky dom našlo niekoľko desiatok turistov a aj cyklistov, ktorí na čele s naším pánom farárom absolvovali náročný výstup, aj napriek tomu, že mali v nohách 55 km dlhú cyklopúť do Levoče v sobotu 2. 7. Tu sa ukázalo, že poctivý tréning na Levočskú púť sa premietol aj do zvládnutej náročnej cyklotúry.
Odmenou nám všetkým zúčastneným, okrem dobrého počasia, bol zážitok zo svätej omše pod najvyšším vrcholom Slovenska, ktorý umocňovali pán farár Róbert Tokár a pán kaplán Janko Dubecký. Svojimi modlitbami a úprimnými slovami nás povzbudili v týchto neľahkých časoch, aby sme v sebe upevňovali vieru v Boha, ktorá nám pomôže prekonať ťažkosti dnešnej doby a zároveň sme si pripomenuli prínos sv. Cyrila a Metoda pre Slovanov a ich odkaz do dnešnej doby.
Veľká vďaka všetkým za super zážitok a tešíme sa na ďalšie spoločné akcie.

Galéria obrázkov