Hlavná ponuka

Cyklopúť do Levoče

Ak ste ranné vtáča a máte radi bicykel a jazdu na ňom, tak v sobotu 4. 7. 2020 bol váš deň. V to ráno sa o šiestej pri fare v Novom Smokovci zhromaždili cyklistickí nadšenci, aby uskutočnili už šiestu cyklopúť do Levoče na Mariánsku horu. Tento rok bola oficiálna Levočská púť zrušená, ale naším cieľom nebolo porušovať zákazy či nariadenia. Chceli sme len ísť pozdraviť našu nebeskú Matku a prekonať našu pohodlnosť a lenivosť. Počet účastníkov napokon prevýšil všetky očakávania. 31 cyklistov - v to veru nedúfal nik.

Duchovnou posilou na ceste nám bola svätá omša v Ľubici, ktorú odslúžil náš nový pán kaplán Anton Melega. K nám do Vysokých Tatier prišiel práve z Ľubice. Ukázal sa ako dobrý líder a zdatný cyklista. A potom ešte Korunka k Božiemu milosrdenstvu na mieste bývalej obce Ruskinovce. Po prechode Sedla pod Krížovým vrchom sa nám už otvoril pohľad na Levočskú dolinu a nasledoval príjazd do samotnej Levoče. Tam sa naším hlavným stanom stal penzión rodiny Dubeckých (Rudko, Janko vďaka). Odtiaľ už naša cesta viedla na Levočskú horu. V prvý júlový víkend ešte nikdy neboli Levoča a Mariánska hora také prázdne. Bazilika na hore bola zatvorená, ale to nám nebránilo pomodliť sa a v tichu porozjímať s pohľadom upreným nadol na Levoču.

Na ceste späť sa naše družstvo rozdelilo. Časť, hlavne tých najmladších, vyrazila domov autami, niekoľko posledných mohykánov však prešlo celú cestu do Tatier na bicykloch a mohli sme tak zavŕšiť krásny deň prežitý s našou nebeskou Matkou a medzi priateľmi. Na ďalšiu edíciu o rok srdečne pozývame.

Galéria obrázkov