Hlavná ponuka

Deti Tatier v Ríme

"Všetko to zlato, ten mramor, všetky tieto maľby a sochy, stavby... to všetko raz pominie. Ale ozajstná Cirkev, tá, ktorú počujeme vôkol nás, tá sa nepominie nikdy,” slová Dávida Sklarčíka znejúce v malebnej kaplnke pod Bazilikou sv. Petra vo Vatikáne, zatiaľ čo okolo nás sa rozliehali spevy, modlitby všetkých národností.

Aj takéto hlboké zážitky si nesieme z našej púte / výletu do Večného mesta, konajúcu sa na prelome marca a apríla, kde nás, bývalých birmovancov, pozval Dávid Sklarčík.

Jeho pozvanie sme srdečne prijali a spoločne sme si Rím nielen kvalitne vychutnali, ale mali sme možnosť duchovne obohatiť našu vieru v samotnom srdci Cirkvi – vo Vatikáne, kde v plnom prúde prebiehali prípravy na sviatky Veľkej noci. Okrem Vatikánu sme takisto navštívili tie najvýznamnejšie pamiatky Ríma ako Pantheon, Námestie Piazza Navona, Fontánu di Trevi či takisto Španielske námestie a Pomník vlasti.

Nevynechali sme ani majestátne sakrálne stavby ako napríklad Lateránsku baziliku, baziliku Santa Maria Maggiore, Kostol svätej Agnesy v agónií. Takisto sme navštívili Baziliku Svätého kríža, kde sa nachádzajú relikvie umučenia.

Okrem významných skvostov Ríma nám bývalý tatranský pán kaplán Dávid ukázal aj svoju univerzitu ako aj rakúske kolégium, kde pobýva niekoľko kňazov takisto aj zo Slovenska.

Určite hovorím za každého mladého ak poviem, že sme si toto pozvanie užili a sme maximálne vďační za každý moment, ktorý sme mohli spolu zdieľať.

Galéria obrázkov