Hlavná ponuka

Cyklotúra

V sobotu 17. 09. 2022 sa naši farskí nadšenci cyklistiky rozhodli prijať výzvu na zdolanie jedného z najvyšších vrchov Kráľovej hole. Štrnásť nadšencov na čele s osvedčenou dvojicou pán farár a Pišta Gallik naplánovali trasu, ktorá začínala na Pustom Poli a pokračovala hrebeňom na samotný vrchol. Cyklistov čakalo na úseku 17 km prevýšenie viac ako 1 000 m, ktoré preverilo fyzické ale aj psychické sily zúčastnených. Po dvoch hodinách im bolo odmenou dosiahnutie stanoveného cieľa a všetci si mohli vychutnať pocit víťazov.
Spiatočná cesta spojená s výbornou kapustnicou a fazuľovicou na chate pod Kráľovou holou bola zaslúženou odmenou. Na ceste sme stihli ešte návštevu krížovej cesty nad dedinou Šumiac a potom už iba po novom cyklochodníku do Telgárta a do cieľa na Pustom Poli.
Ďakujeme všetkým, ktorí pomohli zabezpečiť túto nádhernú cyklotúru, menovite Jankovi Šilonovi, Peťovi Kukoľovi a Pištovi Gallikovi za zabezpečenie odvozu.
Najbližšou výzvou je pre cyklistov cesta okolo priehrady Niedzica dňa 08. 10. 2022, na ktorú Vás srdečne pozývame. Bude to zároveň rozlúčka s úspešnou sezónou. 

Galéria obrázkov